O firmie PDF Drukuj Email

 

Firma MARPUR Budowa i Obsługa Baz Danych powstała pod koniec 1999 roku. Impulsem do rozpoczęcia działalności była chęć usamodzielnienia się i pójścia własną drogą przez właściciela Marka Purzyńskiego.

Jest on absolwentem informatyki na Politechnice Gdańskiej. Swoją drogę zawodową rozpoczął od stanowiska stażysty w Ośrodku Numerycznym Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk. Następnie zajmował kolejno stanowiska: matematyka, programisty systemowego i w końcu kierownika ośrodka. Przez ten okres zdobył doświadczenie w obsłudze i eksploatacji systemów typu mainframe oraz w kierowaniu dużym zespołem ludzkim.

Po zmianach ustrojowych brał udział w tworzeniu i zarządzaniu pierwszym na Pomorzu autoryzowanym ośrodku szkolenia obsługi AutoCAD'a, najpopularniejszego na świecie programu do wspomagania projektowania. Dzięki kontaktom z uczestnikami szkoleń i wdrożeniom programu AutoCAD zapoznał się ze specyfiką prac projektowych, potrzebami różnorodnych biur projektowych od architektonicznych, inżynierii drogowej, kartografii po przemysł rafineryjny i stoczniowy.

Kolejnym etapem na jego zawodowej drodze była praca w firmie Intersale Sp. z o.o. nad pierwszą cyfrową mapą drogową Polski dla nawigacji satelitarnej. Prowadzony był pilotażowy etap obejmujący obszar Trójmiasta we współpracy z największym producentem map cyfrowych na świecie Tele Atlas (dzisiaj częścią koncernu TomTom). Odpowiedzialny był za informatyczną stronę projektu m.in. narzędzia do produkcji i kontroli jakości map oraz zaimplementowania standardu GDF (wymiany informacji geograficznych).

Po zakończeniu projektu map drogowych zajmował się administracją i serwisem infrastruktury informatycznej w kilku trójmiejskich firmach. Z niektórymi współpracuje po dzień dzisiejszy.

Następnym znaczącym wyzwaniem była współpraca z firmą Computrland S.A., czołowym dostawcą rozwiązań informatycznych w Polsce (dzisiaj Signity S.A.), która była odpowiedzialna za dostarczenie TP S.A. i uruchomienie systemu zarządzania siecią telekomunikacyjną PasTel. Fragment projektu w którym brał udział i odpowiadał za stronę informatyczną polegał na stworzenie uproszczonej mapy zasadniczej z infrastrukturą telekomunikacyjną dla obszaru województw: Zachodnio-Pomorskiego, Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Mazowieckiego oraz Dolnośląskiego o powierzchni około 55 tys. kilometrów kwadratowych.

 
 
 
Copyright © 2021 MARPUR. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by augs-burg.de & go-vista.de
 
 
     
 
   
Design by windows vista forum and energiesparlampen